Eleni z koncertem w BiłgorajuKoncert Eleni, zakończył tegoroczne obchody Papieskiego Dnia Dziękczynienia, który odbył się w Biłgoraju. Piosenkarka pochodzenia greckiego, wykonała swe największe przeboje. Widzowie mogli wysłuchać piosenek po polsku i w języku greckim.Dodano: 2022-06-25, źródło: www.telewizjabilgoraj.pl Odslon: 15862 |
Gorzkie żale to nabożeństwo pasyjne w Kościele katolickim, mające formę nabożeństwa eucharystycznego, odprawianego w okresie Wielkiego Postu, szczególnie w niedziele, ale również – zależnie od lokalnych zwyczajów – w inne dni (np. w czasie Triduum Paschalnego, zwłaszcza w Wielki Piątek). Gorzkie żale są tradycją wyłącznie polską. Składa się z trzech części. W poszczególne niedziele Wielkiego Postu odprawia się kolejne części.
Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Ze względu, na stan epidemii koronawirusa, tradycyjne rekolekcje w kościołach odbyć się nie mogły. My zapraszamy do obejrzenia wielkopostnych rekolekcji intranetowych, które przygotował ks. Jerzy Frankiewicz, wikariusz parafii św. Jerzego w Biłgoraju.
Gorzkie żale to nabożeństwo pasyjne w Kościele katolickim, mające formę nabożeństwa eucharystycznego, odprawianego w okresie Wielkiego Postu, szczególnie w niedziele, ale również – zależnie od lokalnych zwyczajów – w inne dni (np. w czasie Triduum Paschalnego, zwłaszcza w Wielki Piątek). Gorzkie żale są tradycją wyłącznie polską. Składa się z trzech części. W poszczególne niedziele Wielkiego Postu odprawia się kolejne części.
Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II angażuje się w pomoc dla Ekwadoru w walce z koronawirusem. Chodzi o wsparcie misji, gdzie posługuje biłgorajanka siostra Ligia ze Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek.
Gorzkie żale to nabożeństwo pasyjne w Kościele katolickim, mające formę nabożeństwa eucharystycznego, odprawianego w okresie Wielkiego Postu, szczególnie w niedziele, ale również – zależnie od lokalnych zwyczajów – w inne dni (np. w czasie Triduum Paschalnego, zwłaszcza w Wielki Piątek). Gorzkie żale są tradycją wyłącznie polską. Składa się z trzech części. W poszczególne niedziele Wielkiego Postu odprawia się kolejne części.
W Biłgoraju zakończyły się wczoraj trzydniowe warsztaty muzyki pasyjnej. Prowadził je Paweł Bębenek, polski śpiewak, kompozytor i dyrygent na co dzień związany ze środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze Ojców Dominikanów, a zorganizowała je parafia św. Jerzego w Biłgoraju.
Życzenia, kwiaty, występy artystyczne dzieci i młodzieży, koncert aktora Roberta Moskwy i toast oraz życzenia od Wiceministra Sprawiedliwości. Tak panie świętowały dziś w Józefowie na Roztoczu. Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury i Burmistrz Józefowa.
Tańcem i przebojami muzyki polskiej i światowej w Biłgoraju pożegnano tegoroczny karnawał. Zespoły pracujące przy Biłgorajskim Centrum Kultury i zaproszeni goście, wystąpili w specjalnym "Koncercie Karnawałowym".
Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, zamknęli tegoroczny sezon studniówkowy, szkół średnich Powiatu Biłgorajskiego. Na symboliczne 100 dni przed maturą, młodzi ludzie bawili się na balu w jednym z lokali w Janowie Lubelskim.
Oficjalne przemówienia i wystąpienia zaproszonych gości, dyrekcji szkoły oraz rodziców, odśpiewanie hymnu "Gaudeamus igitur" oraz tradycyjny polonez, a po nim zabawa do białego rana. To w kilku słowach opisać można bal maturalny uczniów I LO im. ONZ. Tegoroczni maturzyści bawili się w jednym z lokali w Janowie Lubelskim.
Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana.
To nasz pierwszy prawdziwy bal i chcemy się bawić jak najlepiej. Studniówka wiąże się z ogromnymi emocjami, bardzo się cieszymy, że możemy tutaj być i mamy nadzieję, że będzie to najlepsza noc w naszym dotychczasowym życiu - mówią maturzyści "Katolika". Więcej: http://bilgoraj.com.pl/studniowka-katolika-foto-video,,3,11,11,1,24114,n.html
Blisko 70 młodych artystów zaprezentowało się dziś w Biłgorajskim Centrum Kultury, podczas 19. edycji Międzyprzedszkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Organizatorem wydarzenia było Samorządowe Przedszkole Nr 2 w Biłgoraju przy wsparciu samorządów Powiatu Biłgorajskiego i Miasta Biłgoraj oraz sponsorów.
Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej wspólnie z rodzicami, dyrekcją szkoły i nauczycielami, bawili się na balu studniówkowym. Świętowanie na 100 dni przed maturą, rozpoczęło się od części oficjalnej, której zwieńczeniem był polski taniec narodowy - polonez.
Najpiękniejsze kolędy Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu laureatów nagrody ministra kultury - Zuzy Wiśniewskiej i Jakuba Zuckermana zabrzmiały w Biłgorajskim Centrum Kultury. Koncert "Szukamy stajenki" odbył się w niedzielę 19 stycznia br. i przeniósł zebranych w klimat świąt Bożego Narodzenia.
W kościele św. Jana Nepomucena odbył się już po raz 22. koncert kolęd. Powiatowe kolędowania przygotowały chóry Ziemi Biłgorajskiej. Organizatorem wydarzenia była Burmistrz Frampola oraz Chór Parafialny i Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury.
Koncert Laureatów Festiwalu Gaudium odbył się 11 stycznia w Biłgorajskim Centrum Kultury. Podczas Koncertu wystąpili utalentowani młodzi artyści z Województwa Lubelskiego. Walczyli oni o nagrodę główną - Grand Prix Festiwalu Gaudium, ufundowana przez prezesa Agencji Ubezpieczeniowej EMERITUS.
W jednym z lokali w Powiecie Janowskim, odbyła się dziś studniówka biłgorajskiego Zespołu Szkół Leśnych. Na 100 dni przed egzaminem maturalnym, bawili się na niej uczniowie Technikum Leśnego.
Tradycyjnie w święto św. Jana Ewangelii, tuż po Bożym Narodzeniu, w kościele św. Jerzego w Biłgoraju odbył się koncert kolęd w wykonaniu scholi Kanaan. Koncert był dopełnieniem świętowania przyjścia na świat Jezusa Chrystusa.
W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się spotkanie wigilijne. Udział w nim wzięły władze samorządowe, pracownicy urzędu oraz jednostek podległych i zaproszeni goście.
Chór parafii prawosławnej Wszystkich Świętych Ziemi Wołyńskiej „Wołyńskie Dzwony” pod dyrekcją Marii Fedosiuk - Wisłockiej z Łucka oraz Chór parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju pod dyrekcją Ireneuszа Pietrzniaka wstąpiły w koncercie kolęd wschodniosłowiańskich. Wydarzenie zorganizowała parafia prawosławna w Biłgoraju przy współpracy z Lubelskim Instytutem Kultury Prawosławnej oraz Biłgorajskim Centrum Kultury.
W biłgorajskim sanktuarium św. Marii Magdaleny odbyły się dziś uroczystości związane z 38. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Złożyły się na nie montaż słowno - muzyczny, Msza święta w intencji Ojczyzny oraz spotkanie z osobami internowanymi.
Od 100 lat Polski Czerwony Krzyż skupia ludzi dobrej woli, pragnących działać bezinteresownie na rzecz drugiego człowieka. Nie byłoby to możliwe bez zaufania i pomocy społeczeństwa, instytucji i władz samorządowych. Z tej okazji zorganizowano spotkanie krwiodawców.
Ku czci swej patronki, św. Cecylii śpiewały dziś chóry Ziemi Biłgorajskiej. Okazją był Koncert Cecyliański, który swą historią sięga lat 90. XX wieku. W tym roku w kościele św. Jana Pawła II wystąpiło siedem chórów. Gospodarzem był Chór Męski "Echo".
Zespół Folklorystyczny "Pokolenia" działający przy Biłgorajskim Centrum Kultury przygotował na 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę specjalny koncert taneczno - wokalny. Zaprezentowane zostały polskie tańce narodowe w tym polonez, krakowiak.
8 listopada w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury, odbył się - zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury - Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej. Była to już 24. edycja zmagań festiwalowych. Wydarzenie bezpośrednio poprzedza
I LO im. ONZ w Biłgoraju, było jedną z ponad 800 szkół w Województwie Lubelskim, które wzięły udział w akcji Szkoła do hymnu.
W piątek, 8 listopada 2019 roku regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, wzięło udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Zawodowej, a polegającej na wspólnym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego".
Chór powstał w 1989 roku, ma na swym koncie liczne występy w kraju i poza granicami oraz nagrody i wyróżniania. Obok działalności artystyczno - kulturalnej angażuje się także w działalność charytatywną. Dziś Chór Męski "Klucz" z Majdanu Starego obchodził jubileusz 30-lecia działalności.
Dziś przypada 80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. To zbrojna napaść dokonana 17 września 1939 roku przez ZSRR bez wypowiedzenia wojny na naszą Ojczyznę, będącą już w stanie wojny z III Rzeszą. Określana jest jako "nóż w plecy" lub IV rozbiór Polski.