telewizjabilgoraj.pl

Kliknij i ogladaj

Moto-majówka: Wyścigi motocyklowe w Biłgoraju

W dniu 8 maja (niedziela) 2011r. na torze kartingowym w Biłgoraju, Automobilklub Biłgorajski zorganizował imprezę motocyklową pn. „Moto-majówka”, podczas której rozegrano wyścigi motocyklowe w 3 klasach pojemności skokowej motocykli: do 600 cm3, pow. 600 cm3 oraz super-moto (motocykle dowolnej pojemności).
Dodano: 2011-05-08, 2024-04-22 , zródło: www.telewizjabilgoraj.pl
Odslon: 8868

Celem imprezy na rozpoczęcie sezonu motocyklowego jest doskonalenie umiejętności kierowania motocyklem i podnoszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród motocyklistów. Impreza ta stała pod znakiem zapytania do ostatniej chwili z uwagi na niesprzyjającą aurę w mijającym tygodniu. Na szczęście od niedzieli prognoza uległa radykalnej zmianie, co pozwoliło w bardzo dobrych warunkach przeprowadzić zawody, które przyszło oglądać sporo publiczności, co zawsze cieszy uczestników i organizatorów.

Wyścigi rozpoczęły się od przejazdów zapoznawczych (tzw. treningu), po którym zostały przeprowadzone przejazdy na czas w poszczególnych klasach, celem ustalenia pól startowych zawodników do wyścigu finałowego.

Organizatorzy przyjęli w sumie 28 zgłoszeń motocyklistów z różnych miejscowości, jednak do zawodów przystąpiło 15 zawodników, w tym czterech z naszego miasta.
Automobilklub Biłgorajski dotychczas nie organizował tego typu imprez motocyklowych, które należą do sportu wysokiego ryzyka. Organizowany rokrocznie zlot motocyklowy i napływ nowych członków (motocyklistów) do Klubu sprawił, że władze Klubu zdecydowały się na wprowadzenie do kalendarza także zawodów motocyklowych, które cieszą w naszym kraju coraz większą popularnością.

Mając na względzie bezpieczeństwo zawodników, organizator dokonał zabezpieczenia medycznego oraz właściwego przygotowania i zabezpieczenia toru, co miało wpływ na to, że zawody odbyły się bez przykrych wypadków i niespodzianek.

Zawody rozpoczęła klasa „super-moto” w której wystartowało 7 zawodników, a kolejność na mecie była następująca:

1. Jacek Dembiński - Tarnów, motocykl - Husqvarna
2. Paweł Płaziński - Święcany -SMR 450
3. Sławomir Pyszniak - Biłgoraj - KTM 640SM
4. Patryk Wąs - Tarnów - Husqvarna
5. Paweł Kmiecik - Skołoszyn - KTM 525
6. Jacek Szubiak - Biłgoraj  -Suzuki DRZ 400SM
7. Aleksander Urban - Biłgoraj - DT 125 /nie wystartował z uwagi na awarię/

Wyniki w klasie poj. pow. 600 cm:


1. Przemysław Purcha - Rzeszów - Suzuki GSXR
2. Paweł Płaziński - Święcany - SMR 450
3. Marcin Lubecki - Izdebki - Honda CBR 100RR
4. Jakub Bodio - Krasnystaw - Jamaha R1
5. Mateusz Flis - Sandomierz - Suzuki TL 1000R
6. Gracjan Klubińsk - Sandomierz - Suzuki TL 1000R
7. Krzysztof Wenc - Święciany - Honda CBR 900
                   
Wyniki w klasie poj. do 600 cm:

1. Jacek Dembiński - Tarnów - Husqvarna
2. Sławomir Pyszniak - Biłgoraj - KTM 640SM
3. Adam Winiarczyk - Krasnystaw - Honda CBR 600 F3
4. Łukasz Domaciuk - Krasnystaw - Yamaha R6

Zawody zakończyło rozdanie pucharów i dyplomów ufundowanych przez Burmistrza Miasta Biłgoraj oraz Prezesa Automobilklubu Biłgorajskiego. Organizatorzy zapraszają na inne imprezy motorowe zaplanowane na 2011 r. Zapraszamy na stronę klubową www.automobilklubbilgorajski.pl, na której znajdą się zapowiedzi następnych imprez oraz bogata galeria zdjęć z tej i innych imprez.

/Oprac. H.Tytoń, Z. Łój./
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:

Imię:
E-mail:


Treść:
 


Kategoria: Aktualności

Nowe

Wróć do góry