telewizjabilgoraj.pl

Kliknij i ogladaj

Międzynarodowe zawody Złotej Sztangi

4 listopada br. w hali sportowo - widowiskowej OSiR w Biłgoraju odbył się Międzynarodowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów GOLDEN BARBELL. W turnieju rywalizowali zawodnicy z Polski, Hiszpanii, Łotwy oraz Czech.
Dodano: 2012-11-04, 2023-05-06 , zródło: www.telewizjabilgoraj.pl
Odslon: 9346

Jak podkreślał Szymon Kołecki srebrny medalista olimpijski, celem imprezy jest promowanie podnoszenia ciężarów na Ziemi Biłgorajskiej. Kołecki nie ukrywa, że organizacja takiego przedsięwzięcia nie odbywa się w oderwaniu od planowanych na grudzień br. wyborów władz Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, w których jest on jednym z kandydatów na fotel Prezesa, a Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów jest jednym z najliczniejszych i najprężniejszych w kraju.

-Wszystko to po by promować podnoszenie ciężarów i w ogóle sport wśród mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej, biorąc pod uwagę działalność Ludowego Klubu Sportowego ZNICZ i sekcji go tworzących. Chcemy także pokazać, ze zawody sportowe można połączyć z występami scenicznymi i zrobić show - dodaje nasz srebrny medalista.

Oprócz części sportowej, organizatorzy zaplanowali występy sceniczne. Jednak głównymi bohaterami imprezy byli m. in.: Marcin Dołęga, Bartłomiej Bonk, Aleksandra Klejnowska oraz legendy światowych ciężarów. Na pomoście stanęli obok siebie Akakios Kachiaswilis - grecki sztangista, trzykrotny złoty medalista olimpijski, oraz Gruzin Giorgi Asanidze - dwukrotny medalista olimpijski, wielokrotny rekordzista świata. Gościem specjalnym imprezy będzie Adrian Zieliński, mistrz olimpijski z Londynu. Mimo zapowiedzi w Biłgoraju nie pojawił się Prezydent EWF dr Antonio Urso.

W sportowej rywalizacji wśród kobiet zawody wygrała Aleksandra Klejnowska, druga była Katarzyna Szostak, a trzecia Agata Fus ze ZNICZ-a Biłgoraj. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Marcin Dołęga, na drugim miejscu uplasował się Tomas Matykiewicz z Czech, a na trzecim Bartłomiej Bonk. W przerwach między zmaganiami sportowców na scenie wstąpił skrzypek Marcin Diling.

Sędzią głównym zawodów był Prezes Lubelskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Zdzisław Żołopa Zawody transmitowane były w TVP Sport. O imprezie informowaliśmy Państwa w dziale Imprezy, wydarzenia Portalu bilgoraj.com.pl
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:

Imię:
E-mail:


Treść:
 


Kategoria: Aktualności

Nowe

Wróć do góry