telewizjabilgoraj.pl

Kliknij i ogladaj

ZAGUMNIE: IV Piknik Modelarski trwa..

W drugi weekend lipca odbył się w Biłgoraju IV już Piknik Modelarski zorganizowany przez Klub Modelarski działający przy biłgorajskiej Lidze Obrony Kraju. Można było podziwiać podniebne akrobacje modeli latających, ale były także czołgi i samochody zdalnie sterowane.
Dodano: 2011-07-09, zródło: www.telewizjabilgoraj.pl
Odslon: 1998

Na lotnisko modelarskie pod Biłgorajem przybyli modelarze z terenu całego województwa lubelskiego, byli tez goście z Warszawy i Rzeszowa.

Dla wszystkich, którzy przybyli na lotnisko (przy drodze na Zagumie) mogli podziwiać nie tylko modele i precyzję ich wykonania, ale przede wszystkim kunszt i doświadczenie modelarzy, którzy w iście mistrzowskim stylu wykonywali podniebne akrobacje, co rusz nagradzane gromkimi brawami.

Na niebie pokazały się modele z napędem elektrycznym i spalinowym, motoszybowce z napędem elektrycznym, szybowce, śmigłowce oraz modele do latania akrobacyjnego. Były też giganty o rozpiętości skrzydeł w okolicach 2,5 m.

O samej imprezie i atrakcjach przygotowanych przez organizatorów oraz o historii i osiągnięciach biłgorajskiego klubu mówił jego wieloletni prezes Krzysztof Datkiewicz. On także na bieżąco komentował kolejne występy.

Jak podkreślają widzowie, piknik nabiera charakteru rodzinnego, można na świeżym powietrzu odpocząć podziwiając powietrzne i naziemne akrobacje, które – nie tylko u dzieci – wzbudzają zachwyt.

Jak zapewniają organizatorzy, od przyszłego roku piknik organizowany będzie w trzeci weekend lipca by nie konkurować m. in. ze Zlotem Motocyklowym. Ma także zmienić się nieco formuła Pikniku.


/bilgoraj.com.pl/ 



Odslon: 1998
Data ostatniej aktualizacji: 2011-07-09

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz




 

Filmy promowane w tej kategorii:

Święto zmarłych


Odslon: 2107
Data dodania: 2010-10-31 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Nasz partner z Izraela


Odslon: 2865
Data dodania: 2010-11-01 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

21 października 2010 r., w budynku Urzędu Miasta Biłgoraj, burmistrz Miasta Afuli i burmistrz Miasta Biłgoraj podpisali umowę partnerską. Wymiana młodzieży, wzajemne poznanie kultur oraz współpraca ekonomiczna, to główne założenia podpisanego dziś dokumentu.

Oddanie samochodów strażackich - Sól


Odslon: 3617
Data dodania: 2010-10-27 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Poświęcenie i oddanie dwóch ciężkich samochodów bojowych dla OSP, wręczenie odznaczeń dla strażaków połączone zostało z dniami miejscowości. Mieszkańcy Soli mieli powody by dziś świętować.

Debata kandydatów na burmistrza Biłgoraja - cz. I


Odslon: 4371
Data dodania: 2010-11-18 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

14 listopada br. o godzinie 16:30 w auli Kolegium UMCS w Biłgoraju odbyła się debata kandydatów na burmistrza miasta Biłgoraj. Organizatorem debaty była Agencja Reklamowa ALFAMEDIA - wydawca portalu bilgoraj.com.pl, Lokalnej telewizji internetowej telewizjabilgoraj.pl i Regionalnej gazety informacyjno - reklamowej bilgoraj.com.pl.

Przemysław Babiarz w spocie radiowym SZLACHETNEJ PACZKI


Odslon: 1674
Data dodania: 2010-11-23 / źródło: www.szlachetnapaczka.pl

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Przyłącz się!



Filmy w kategorii: Aktualności

Nowe filmy

Wróć do góry